Hayley Mills Oscar’ı Çaldı Değiştirildi

Hayley Mills’e 1980’lerin sonlarında Londra’daki evinde kaybolan heykelin yerine bir Oscar heykelciği verildi.

Oscar’ları dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Ampas), sosyal medya akışında Ampas başkanı David Rubin’in Mills’e yeni bir ödül takdim ettiğini gösteren fotoğraflar yayınladı.

Mills, 1960 filmi Pollyanna’daki performansıyla 14 yaşında olan ve “Genç Oscar” olarak adlandırılan yarım boy bir heykelcik ödülü kazandı, ancak İngiltere’de yatılı okulda olduğu için törene katılamadı ve kendisine verildi. Annette Funicello adına.

1934’ten bu yana Mickey Rooney, Shirley Temple ve Judy Garland gibi önceki kazananlarla ara sıra verilen Juvenil Oscar’ını alan son aktördü.

Ancak Mills, heykelciğin ABD’de Disney Channel’da Good Morning, Mrs Bliss (1988-89 yılları arasında devam eden ve Saved by the Bell serisinin yaratıcısı olan) gösterisini yaparken Birleşik Krallık’taki evinden kaybolduğunu söyledi. .

Mills, Eylül ayında Hollywood Reporter’a heykelciğin “alındığını” söyledi. “Bir televizyon programı yapmak için Amerika’ya gittim ve döndüğümde gitmişti. Tabii evi alt üst ettim, aklıma gelen herkese sordum ve elimden geleni yaptım… Belki bir gün ortaya çıkar.”

2018’de EW’ye “Bu değiştirebileceğiniz bir şey değil… Kalıbı kırdılar. Akademi ile konuştum ve ‘Bak, bana büyük bir tane ver o zaman!’ dedim, ‘Üzgünüm, böyle olmuyor’ dediler.”

Ünlü İngiliz yıldız John Mills’in kızı Mills, 1959 gerilim filmi Tiger Bay’de babasının yanında göründükten sonra Walt Disney stüdyoları tarafından fark edilmişti; Pollyanna’nın başarısından sonra, The Parent Trap ve In Search of the Castaways gibi bir dizi Disney filminde ve Wind Down the Wind ve The Family Way gibi İngiliz filmlerinde rol aldı.

Published
Categorized as News

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *