Emma Raducanu, 55 Dakika Arasında Yılın İlk Maçını Elena Rybakina’ya Kaybetti

WTA turunda tam zamanlı bir profesyonel olarak ilk tam sezonu boyunca, Emma Raducanu yoldaki hayata uyum sağlarken çok fazla hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı yaşayacak.

Sydney’de sezonun açılış turnuvasında Raducanu, Kazakistanlı Elena Rybakina tarafından 55 dakikada 6-0, 6-1 mağlup edilerek bu tür duyguların ilk deneyimini yaşadı.

Daha sonra Raducanu rakibine hızlı bir şekilde iltifat ederken, beklentilerinin düşük olduğunu açıkladı. Aralık ayında Covid için pozitif test ettikten sonra hala yolunu yeni buluyordu.

O zamandan beri toplam 21 gün boyunca oynamadığını ve sadece puan oynamaya başladığını söyledi. Melbourne’de yılın ilk turnuvası olması gereken turnuvadan çoktan çekilmişti.

Novak Djokovic Salı günü Melbourne’deki Rod Laver Arena’da antrenman yaparken.
Avustralya Sınır Gücü, Novak Djokovic’in yanlış seyahat iddiasında bulunup bulunmadığını araştırıyor

“Zor ama güzel çünkü kendimi oraya koyduğum için çok gururlu ve mutluyum” dedi. “Kolaylıkla çok erken diyebilirdim ve önümüzdeki hafta oynayacağım, ancak gerçekten nerede olduğumu test etmek ve açıkçası kendime bazı rekabetçi puanlar ve maçlar vermek istedim. Bunun önümüzdeki hafta için beni daha iyi bir yere koymama yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Ne olursa olsun, Rybakina WTA’daki en yetenekli genç oyunculardan biri ve yıkıcı bir oyuna sahip. Ayrıca geçen hafta Adelaide’de finale çıkarak Ashleigh Barty’ye yenilerek Sydney’e geldi. Hazırdı ve sahanın her yerinden galipleri lazerle vurarak hakim oldu.

Raducanu, Kazakların şut atma yeteneği ile çok az oyuncu oynadı. Hızlı temposu, ağırlığı ve derinliği, servisiyle mücadele ederek tek taraflı skora katkıda bulunan 19 yaşındaki oyuncuyu sürekli olarak koşturdu.

Rybakina maçın ilk dokuz maçında gürledi ve ancak Raducanu 6-0, 3-0 gerideyken, nihayet ilk oyununu perçinledi ve Rybakina’nın oyun noktasında biraz savunma ile bir backhand hatası yapmasına neden oldu.

Sonunda tahtada bir oyunla Raducanu yumruğunu pompaladı ve destekçilerine ve ekibine gülümsedi. “Sadece sevgiyi ve sevgiyi kaybedecek değildim” dedi. “Demek motivasyonum buydu.”

Raducanu’nun önüne daha fazla oyun gelmezdi, ama o çantalarını aldı ve nasıl gelişebileceğini görmek için baktı. “Maçtan sonra bir kutu top aldım ve doğruca antrenman sahasına gittim.

Maçta bazı şeyleri daha iyi yapabileceğimi hissettim ve hemen denemek ve düzeltmek istedim, sadece daha iyi bir hisle ayrılmak istedim. Yani, evet, mahkemeye gittik.”

Sezonun ilk maçında Raducanu kötü bir şekilde kaybetti, ancak yükümlülüklerini yüzünde bir gülümseme ile tamamladı. “Evet, sadece kavga ediyordum,” dedi. “Günün sonunda sadece kendimi oraya koymaya devam etmek istiyorum.

Düşmeye devam etsem ve bu sadece ayağa kalkmak ve temelde sadece öne düşmekle ilgili olsa bile. Bir adım daha iyisin. Daha fazlasını öğrenirsin.”

Sydney’deki gece seansının ilk maçında Andy Murray, sezonun ilk maçını Viktor Durasovic karşısında 6-3, 6-1’lik tempolu bir galibiyetle ikinci tura yükseldi. Murray bundan sonra geçen yıl Wimbledon’da mağlup ettiği Nikoloz Basilashvili ile karşılaşacak.

Murray sezon dışında Covid’e yakalanmadı ve Abu Dabi’ye bunu yapmamak için seyahat eden birkaç oyuncudan biriydi, ancak izin süresinin de “kötü bir soğuk algınlığına” yakalandığı ve bunu yapmadığı için yine de kesintiye uğradığını söyledi. 10 gün boyunca tren.

Ancak Murray şimdi yeni koçu Jan de Witt ile Sidney’de ve anlaşmalarını tartışırken hırslarını açıkça ortaya koydu. “Açıkçası ikimizin de istediği sonuç,” dedi.

“Açıkçası ne kadar süre rekabet edebileceğimi bilmiyorum. Kariyerinizin bu aşamasında sakatlıkların olabileceğini biliyorum ve benim son birkaç yıldır yaşadıklarımı yaşadığım için, bilirsiniz, anında sonuç almak istiyorum.”

Published
Categorized as News

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *